Business PLAY dla sektora edukacji

Wprowadzenie do programu studiów przedmiotu Biznesowa Gra Symulacyjna, to doskonały pomysł aby zapoznać studentów z mechanizmami działania przedsiębiorstwa oraz podejmowania decyzji biznesowych .

Business PLAY – online, to symulacja prowadzenia działalności gospodarczej. Świetnie zaprojektowana gra, która zainteresuje i wciągnie uczestników już od pierwszej minuty. Przenosi ich w świat rywalizujących ze sobą firm, wymagający planowania i podejmowania właściwych decyzji. Jako osoba prowadząca masz wpływ na przebieg rozgrywki, dzięki czemu „zaszyjesz” w grze istotne dla uczestników treści. Tę ofertę przygotowaliśmy z myślą o pracownikach dydaktycznych uczelni oraz szkół. Jeśli potrzebujesz tej gry do innych celów – napisz do nas.

Spis treści

Dzięki tej grze

 • Przeprowadzisz angażujące warsztaty w wersji online.
 • Wzmocnisz kompetencje przedsiębiorcze pracowników, menedżerów lub uczniów/studentów.
 • Nauczysz skuteczniej planować i podejmować decyzje.
 • Przeprowadzisz trening negocjacji i sprzedaży osadzony w realiach biznesowych.
 • Nauczysz lepszej komunikacji i współpracy w zespole.
 • Pokażesz jak efektywniej radzić sobie z nowymi i/lub trudnymi sytuacjami.
 • Zaprezentujesz kluczowe aspekty prawne i formalne prowadzenia firmy.
Obejrzyj rozmowę Wiktora Wołoszki z portalu graszkoleniowa.pl z Przemysławem Rajchelem – pomysłodawcą i autorem symulacji Business PLAY.

Gra Business PLAY – online jest przygotowana do prowadzenia szkoleń dla grup od 5 do 15 osób podzielonych na zespoły – od 3 do 5. Optymalna grupa – 10 osób.

Prowadząc grę wykorzystujesz znaną sobie platformę do komunikacji. Mechanizm gry bazuje natomiast na specjalnie zaprojektowanych arkuszach kalkulacyjnych, dostępnych w chmurze. Wszystko jest skonfigurowane tak, aby gracze w szybki i intuicyjny sposób mogli realizować swoje zadania.

Gra angażuje od pierwszych minut i wywołuje emocje. Uczestnicy wcielają się w role właścicieli firm – każdy zespół prowadzi wspólnie przedsiębiorstwo. Co ciekawe, wszystkie firmy działają na jednym rynku, więc są dla siebie konkurencją. Ale oprócz rywalizacji nie zabraknie okazji do współpracy.

Mechanika symulacji oparta jest na rundach – dniach roboczych, podczas których uczestnicy stają przed najczęściej spotykanymi problemami przedsiębiorców w naszym kraju. Ich zadaniem jest pozyskanie klientów oraz realizowanie umów, które z nimi podpiszą. Wywiązanie się ze wspomnianych zobowiązań wymaga od nich m.in. zatrudniania pracowników oraz zakupu niezbędnych materiałów.

Ponadto poprzez tzw. karty zdarzeń wprowadzisz dodatkowe, nieprzewidziane sytuacje jakie mogą się wydarzyć w realnym biznesie – zarówno te pozytywne jak i negatywne.

Symulacja daje również okazję do wielu interakcji pomiędzy uczestnikami, zarówno na forum, jak i w wirtualnych pokojach, w poszczególnych drużynach. Aktywizuje to dodatkowo graczy i pozwala na trenowanie umiejętności miękkich, takich jak: komunikacja, wspólne planowanie i podejmowanie decyzji, negocjacje czy delegowanie zadań.

„Business PLAY” to również gra, więc ktoś musi wygrać… A jak wyłonić zwycięzcę? Oczywiście poprzez zliczenie zysku wypracowanego na koniec warsztatu. Kto zarobi najwięcej ten wygrywa!

Należy podkreślić, że wersja online jest skutecznie odwzorowaną wersją gry w formie planszowej, która funkcjonuje z sukcesami na rynku szkoleniowym już od przeszło 7 lat!

Dzięki zastosowaniu Business Play uczysz zgodnie z ideą „experiential learning” – systemie edukacji opartym na „doświadczaniu”. Proces nauki przebiega zgodnie z Cyklem Kolba. Uczestnicy doświadczają problemów i wyzwań przedsiębiorców, samodzielnie wyciągają wnioski, a następnie otrzymują od trenera informację zwrotną i dodatkową wiedzę teoretyczną. Ostatni element cyklu polega na zastosowaniu zdobytej wiedzy w praktyce, czyli w dalszej rozgrywce, a potem – w realnych sytuacjach biznesowych.

Dla kogo jest ta gra

Ta oferta jest skierowana wyłącznie do pracowników uczelni oraz szkół, realizujących zajęcia dydaktyczne z takich tematów, jak:

 • Przedsiębiorczość.
 • Umiejętności menedżerskie.
 • Budowanie zespołów.
 • Zarządzanie pracownikami.
 • Sprzedaż i negocjacje.
 • Umiejętności miękkie w biznesie.

Jestes trenerem biznesu? Interesuje Cię zakup gry do realizacji własnych szkoleń online? Napisz do nas – prześlemy Ci propozycję zakupu.

Kupując Business PLAY – online otrzymujesz

 • Dostęp do arkuszy, za pomocą których prowadzona jest rozgrywka.
 • Trenerski warsztat w wersji online z prowadzenia gry. *

Podczas trenerskiego warsztatu online

 • Nauczysz się jak profesjonalnie przeprowadzić zajęcia dydaktyczne online z wykorzystaniem Business PLAY – online – od zaproszenia uczestników do gry, po podsumowanie i wyciągniecie wniosków.
 • Dowiesz się jak zmodyfikować grę pod kątem swoich zajęć dydaktycznych.
 • Poznasz sposoby motywowania i angażowania uczestników zajęć opartych na symulacji, również w sytuacjach trudnych.
 • Dowiesz się z jakimi wyzwaniami możesz się spotkać podczas realizacji gry oraz jak sobie z nimi poradzić.

Warunki zakupu dla uczelni oraz szkół

Cena licencji niekomercyjnej umożliwiającej zastosowanie tej gry przez pracowników dydaktycznych uczelni oraz szkół, to 2000 zł netto/1 rok.

Do powyższej kwoty należy doliczyć koszt przeszkolenia z obsługi Business PLAY – online każdego zgłoszonego użytkownika.
Szkolenie trwa od 6 do 18 godzin, w zależności od potrzeb uczestników.

Cena za szkolenie, jeżeli podmiot zgłasza na szkolenie 1 osobę:
6 godzin – 900 zł
12 godzin – 1 800 zł
18 godzin – 2 700 zł

Cena za szkolenie, jeżeli podmiot zgłasza na szkolenie 2 do 4 osób:
6 godzin – 1 500 zł
12 godzin – 3 000 zł
18 godzin – 4 500 zł

Podane kwoty są kwotami netto, należy doliczyć podatek VAT.

Przeczytaj również recenzję naszej gry Business PLAY – online na portalu graszkoleniowa.pl.

Kontakt